ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :

 

اولین کنگره بین المللی ژئوفیزیک هوایی با هدف شناساندن اهمیت و جایگاه عظیم این علم در علوم زمین شناسی و معدن بویژه در امر اکتشاف مواد معدنی،مطالعات زمین گرمایی،تکمیل نقشه های زمین شناسی و معدنی،مطالعات زیست محیطی ،تعیین پهنه خطر،اکتشاف منابع آب و... برگزار خواهد گردید.

در جریان این برگزاری سعی خواهد گردید از نظرات متخصصین داخلی و خارجی دست اندر کار این علم  در غالب ارائه مقالات علمی ، پرپایی کارگاه های آموزشی و نیز بحث و تبادل نظر پیرامون یافته های جدید در حوزه این علم و... استفاده گردد. 
اخبار مهم(17/10/1392)
زمان برگزاری کارگا ههای آموزشی تغییر یافته که با مراجعه به قسمت مربوطه می توان آن را مشاهده نمود(به منظور استفاده اساتید وصاحب نظران از مقالات و سخرانی های گردهمایی زمان کارگاه های آموزشی به 29/11/1392در قالب دو کارگاه 4 ساعتی تغییر یافته است)
اخبار جدید(5/11/92)
بر طبق دعوت به عمل آمده قرار است جناب آقای دکتر توماس گراند(Dr.tomas grand )از کشور اسلواکی و خانم دکتر ایزا ارو

Dr.meri-Liisa Airo از کشور فنلاند از جمله مهمانان و سخنرانان ویژه مربوط به رویکرد ژئوفیزیک هوایی در کنگره بین المللی باشند.

برنامه رویکرد ژئوفیزیک هوایی در روز برگزاری همایش مربوط به این رویکرد در تاریخ 92/11/30  


اخبار جدید مربوط به رویکرد ژئوفیزیک هوایی(27 لغایت 30 بهمن 92)

 رویکرد ژئوفیزیک هوایی در طول برگزاری کنگره بین المللی با چندعملکرد مهم در این کنگره حضور یافت

 1-     شرکت در نمایشگاه بر پا شده در محل سازمان زمین شناسی کشور که آوردن بالگرد مربوط به گروه در نمایشگاه و نیز تجهیزات پیشرفته برداشت داده های ژئوفیزیکی به همراه نصب بنر و پوسترهای کارهای انجام شده توسط گروه (که حاکی از توانمندی بالای کارشناسان کشورمان در راه اندازی پروژه ژئوفیزیک هوایی بدون نیاز به شرکتهای خارجی را داشت) جلوه خاصی به نمایشگاه مربوطه داده بود.

2-     برپایی سه کارگاه آموزشی مرتبط با رویکرد شامل

  کارگاه آموزشی پردازش و تفسیر داده های ژئوفیزیک هوایی توسط خانم meri liisa airo (استاد به نام ژئوفیزیک هوایی و معاون سازمان زمین شناسی فنلاند) که از کارگاه های بسیار مفید و ارزنده این کنگره بنا به اظهار نظر مسئولین،دست اندرکاران و شرکت کننده های کارگاه بود.

علاوه بر این دو کارگاه دیگر شامل برداشت و پردازش داده ها در صبح روز 29 بهمن و تفسیر و مدل سازی داده ها در عصر همان روز توسط اسا تید مجرب ایرانی در مرکز پژوهشهای کاربردی سازمان واقع در کرج برگزار گردید که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

 

 نهایتا در روز چهارشنبه 30 بهمن 92 همایش اصلی رویکرد در سالن کنفرانس پژوهشکده آغاز گردید همایش با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز گردید و پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و خیر مقدم دبیر علمی و سخنرانی کوتاهی از ایشان در ارتباط با رویکردبرنامه اصلی که شامل ارائه مقالات و سخرانی های ویژه بود آغاز گردید.

 در طی این روز مجموعا 5 مقاله بصورت سخنرانی و 6 مقاله به صورت پوستری ارائه گردید که از این تعداد مقالات 3 مقاله در ارتباط با برداشت داده ها ، 2 مقاله در ارتباط با پردازش داده ها و 6 مقاله در ارتباط با تفسیر و مدل سازی داده ها بود.

 سه سخنرانی ویژه نیز برای استفاده علاقه مندان در طول ارائه مقالات تدارک دیده شد که در برگیرنده عناوین ذیل بود

 رویکرد ژئوفیزیک هوایی فرصتها،حال و آینده توسط دکتر لقمان نمکی

ژئوفیزیک هوایی توسط دکترتوماس گراند از کشور اسلواکی

 نگاهی به ژئوفیزیک هوایی در ایران (تجربه،اجرا و چالشهای پیش رو) توسط مهندس آرش سبطی 

 

 

 

تاریخ درج : سه شنبه 6 اسفند 1392
تعداد بازديد از اين صفحه : 13570
آخرين تاريخ بازديد :26 مرداد 1397  15:53
Copyright 2010 GSI Congress
انتخاب وب سایت مورد نظر :